בשיעור החמישי של קורס תאורה מעשית

פורסם ב: יום רביעי, 23 בדצמבר 2009

לאחרונה הסתיים עוד קורס תאורה מעשית בבית הספר. מהלך הקורס כולל חמישה שיעורים בהם אנחנו לומדים כיצד להשתמש בתאורה מלאכותית באופן יצירתי בארבעה שיעורים כשבשיעור החמישי והאחרון התלמידים מקבלים משימת צילום שאותה הם צריכים לבצע בעזרת כל החומר שהם למדו במהלך הקורס.

בדרך כלל השיעור החמישי הינו השיעור שבו אני הכי נהנה בו שכן אני מופתע כל פעם מחדש מהיצירתיות של התלמידים ומהרמה המקצועית אליה הם הגיעו בזמן כל כך קצר.

התמונה משמאל (לחצו להגדלה) היא דוגמא טובה לדעתי והיא צולמה מחוץ לבית הספר על ידי כרמל אליהו שצילם את רועי שמשון גם הוא תלמיד בקורס. מערך התאורה כלל סופטבוקס מתקפל שהחזקתי מימין לפריים.

דוגמא נוספת מציגה את מוטי גרוס שצולם על ידי עודד לוי על גשר ההלכה.

עודד עשה שימוש בחשיפה ארוכה יחסית ובצמצם מאוד סגור כדי לקבל מריחה של המכוניות. כדי להאיר את מוטי הוא השתמש בפלאש אחד מסוג לומו פרו שהוצמדה עליו כוורת מקשים שחורים שהחזקתי מימין לפריים.

פאולה טוויטו תלמידה חיונית וחרוצה במיוחד החזיקה רפלקטור שחור מצד שמאל של הפריים מעל הראש של מוטי על מנת למנוע מתאורת הרחוב להיכנס לפריים.


הנה תמונה שתמחיש לכם את הסטאפ מצד אחד ומדוע אני לא אוהב להצטלם מצד שני


דוגמא אחרונה מציגה את פאולה בעצמה כפי שצולמה בחדר הדיונים בבית הספר על ידי אורי מוזס. פאולה ואורי רצו להפיק תמונה דרמטית ומסתורית תוך כדי שימוש באור נוקשה ולכן הם הציבו פלאש אחד מחוץ לחדר הדיונים והצמידו לו ג'ל CTO כתום. פאולה עמדה בתוך החדר כשהיא מסתכלת החוצה לכיוון האור שעובר, שבור, דרך תריסים ווניציאנים.


הנה תמונה סטאפ מחוץ לחדר:


היה כיף לראות את החומר של הקורס מיושם באופן יצירתי כל כך בשיעור הזה ובכלל היה אחלה קורס עם אווירה מעולה ורציתי להודות לכל המשתתפים בו ולאחל להם בהצלחה בהמשך דרכם הצילומית.

הקורס הבא נפתח ב 27 לדצמבר אך ההרשמה אליו סגורה לעומת זאת הקורס לאחר מכן נפתח ב 26 לינואר וההרשמה אליו עדיין פתוחה. פרטים נוספים וחוות דעת של תלמידי מהקורס ניתן למצוא כאן .

8 תגובות על "בשיעור החמישי של קורס תאורה מעשית"

shimon אמר/ה...

הי תומר

אם צילמתם בחשיפה ארוכה
אז כמה שניות עמד הבחור על הגשר בלי לזוז?

תודה
שמעון

תומר יעקבסון אמר/ה...

@ שימעון - אני לא זוכר את פרטי החשיפה המדוייקים אבל בכל מקרה שאתה משתמש בפלאש להקפיא את הנושא שלך רב הסיכויים שהוא ייצא חד כמו שהוא יצא.

Rony אמר/ה...

הי תומר, סחתיין עליך. יפה. נהניתי בזמנו בסדנא בקיסריה, ואני מאחל לעצמי להשתתף באחד הקורסים הבאים... האם יש סיכוי שתקיים קורס כזה גם בצפון? האם במסגרת הקורס אתה מארגן רכישת "סל תקני" לציוד הבסיסי הדרוש, או מצייד את האנשים ברשימת קניות?

Rony אמר/ה...

הי תומר, סחתיין עליך. יפה. נהניתי בזמנו בסדנא בקיסריה, ואני מאחל לעצמי להשתתף באחד הקורסים הבאים... האם יש סיכוי שתקיים קורס כזה גם בצפון? האם במסגרת הקורס אתה מארגן רכישת "סל תקני" לציוד הבסיסי הדרוש, או מצייד את האנשים ברשימת קניות?

תומר יעקבסון אמר/ה...

רוני - שמח שנהנת מהסיור בקיסריה:-)
בהחלט יש סיכוי לקורס בצפון אבל צריך מינימום של חמישה \ שישה תלמידים כדי שזה ייצא לפועל. בברכה - תומר

לוח מודעות אמר/ה...

צילומים יפים איכות טובה ממש מרשים אוהבת את הפוסט (-:

אנונימי אמר/ה...

היי תומר
מאוד נהנת לקרוא את הפוסט שלך.
יש לי שאלה כללית- באילו בטריות אתה משתמש בפלאשים? קניתי בטריות נטענות והן לא עשו את העבודה אז עברתי לדורסל..

תומר יעקבסון אמר/ה...

Sanyo Analoop 2000
הכי טובות שאני מכיר

בהצלחה - תומר

הוסף רשומת תגובה